Aktualności

Puchar Świata Kobiet w Warszawie

Bardzo dobry występ zaliczyły nasze zawodniczki na Pucharze Świata w Warszawie, zajmując dwa trzecie miejsca.
Karolina Tałach 63 kg 4 walki, przegrała jedną, a Daria Pogorzelec 70 kg wygrała 3 walki , przegrała też jedną.
Dziewczyny stoczyły dobre walki, ale najważniejsze że to nie jest ich szczyt możliwości.

Puchar Polski Juniorów w Warszawie

Na pucharze Polski Juniorów dwa 3 miejsca zdobyli – Basia Fałtynowicz 63 kg i Wiktor Kumidor 73 kg, Basia potwierdziła że należy do czołówki Krajowej w tej wadze, cieszy też 3 miejsce Wiktora, który jak uwierzy w Siebie, to może wygrać walki z bardzo dobrymi zawodnikami.

Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle

W Mysiadle odbył się pierwszy PP Seniorów i pierwszy start Darii Pogorzelec po wyleczeniu kontuzji od Igrzysk Olimpijskich i w nowej wadze 70 kg.
Daria pokonała wszystkie rywalki i zajęła 1 miejsce, przyszło jej to z niemałym trudem, widać było jej straszne usztywnienie – nic dziwnego.
Drugie miejsce zajął Tomasz Tałach w wadze +100 kg i dwa trzecie miejsca Karoliny Tałach 63 kg i Julii Jaśkiewicz 70 kg, piąte miejsce zajął Michał Dudek +100 kg.

Ferie na sportowo

Nasze dzieci czynnie spędzili ferie od rana do popołudnia na macie, basenie, łyżwach, jumpcity czy w kinie.
Na przyszłość zapraszamy też dzieci z poza Klubu.
Obóz wakacyjny także organizujemy dla dzieci z poza Klubu.

Puchar świata dla Karoliny Tałach

W Odivelas w Portugalii odbył się Puchar Świata, bardzo dobry start zaliczyła Karolina Tałach 63 kg wygrywając 4 walki, z 2 Hiszpankami, Japonką i Australijką.
Pierwszą walkę wygrała na wazari, pozostałe na ipon. Jest to super wejście w ten sezon.
Gratulacje!!!

1%

Przekaż 1 % z podatku na dzieci trenujące w naszej sekcji JUDO

Nr KRS 0000203912

Baltic Judo Cup

Znowu Czarek Tchórzewski najlepszy – bezkonkurencyjny w wadze 73 kg, w tej samej wadze wreszcie pokazał się z bardzo dobrej strony Wiktor Kumidor, zajął 3 miejsce wygrywając walki na ippon.
Drugie miejsce zajęła Ola Butlewska 63 kg, szkoda że walka finałowa była krótka. w juniorkach młodszych wystartowały nasze młodziczki i z dobrym skutkiem, Paulina Muszyńska zajęła 3 miejsce a Marysia Sywanycz była 7.

Mistrzostwa Polski Młodzików

Na MP Młodziczek brązowy medal zdobyła Paulina Muszyńska 70 kg, szkoda ze po 2 wygranych walkach Marysia Sywanycz 52 kg dwie następne przegrała i zajęła 9 miejsce.

Warsaw Open

W Warszawie bezkonkurencyjny był Czarek Tchórzewski 73 kg wygrał 6 walk i zajął 1 miejsce, na 3 miejscu uplasowała się Ola Butlewska 63 kg. Z dobrej strony zaprezentowały się Nasze młodziczki Paulina Muszyńska 70 kg i Marysia Sywanycz 52 kg – zajęły 7 miejsca.

Mistrzostwa Polski Seniorów

Na Mistrzostwa Seniorów jechaliśmy z dużymi apetytami na złote medale jeśli chodzi o klan Tałachów, niestety Karolina 63 kg Tomek +100 kg zdobyli brązowe medale. Bardzo dobrze zaprezentowała się Ola Butlewska w wadze 63 kg, zajęła 5 miejsce przegrywając walkę o brąz z Karoliną Tałach, piąte miejsce zajął także Michał Dudek +100 kg, a na 7 miejscach uplasowali się Basia Fałtynowicz 63 kg i Filip Puzyr 81 kg.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W Koszalinie odbyła się MMM, z Naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Marysia Sywanycz – zajęła 2 miejsce w wadze 52 kg, trzecie miejsca zajęły Paulina Muszyńska 70 kg i Marcelina Rudzińska 63 kg.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Budapeszcie

Budapeszcie startowała Karolina Tałach, pierwszą walkę wygrała z Kazaszką Umiraliyevą, najpierw rzuciła na wazari, następnie założyła skuteczne trzymanie.
Drugą walkę niestety przegrała z Angielką Livesey Amy na ippon i odpadła z turnieju.

Wakacje na sportowo

Obóz sportowy w Stężycy dudnił życiem na macie i poza nią!!!

Super występ w Pucharze Polski Seniorów w Luboniu

Bardzo dobry występ Naszych zawodników w PP Seniorów w Luboniu.
Pierwsze miejsca zajęli Anna Isenko w wadze 63 kg. walki 4-1 i Damian Nasiadko w +100 kg walki 5-0
Drugie miejsce zajęła Julia Jaśkiewicz w 70 kg. walki 3-2, a na trzecich miejscach uplasowali się Cezary Tchórzewski 73 kg. walki 5-1 i Michał Dudek +100 kg. walki 3-1
Cieszy ta zdobycz medalowa tym bardziej że czworo z nich to jeszcze młodzież lub juniorzy.

2 złote medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Dwa złote medale zdobyli Nasi zawodnicy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Judo.
Ania Isenko w wadze 63 kg. wygrała 3 walki i zdobyła złoto dla Naszego Klubu, rok wstecz startowała w barwach AZS AWFiS Gdańsk.
drugi złoty medal zdobył Michał Dudek w wadze +100 kg., też wygrał 3 walki.
Wystartowało jeszcze dwóch Naszych zawodników – Tobiasz Puzyr w wadze 73 kg. 2 walki wygrał i tyle samo przegrał zajmując piąte miejsce, w wadze 90 kg. wystartował Adam Barczyński który także wygrał 2 i przegrał 2 walki i zajął 5 miejsce.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że nasz wieloletni zawodnik Robert Zalewski uległ tragicznemu wypadkowi w pracy. Niestety, po kilku dniach walki o życie, we wtorek 25 kwietnia zmarł.
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny składają Zarząd, Zawodnicy, Działacze, Rodzice.

Mistrzostwa Polski Juniorów

Niestety na MP Juniorów zdobyliśmy tylko 1 medal, a apetyty były dużo większe. Medal zdobyła Julka Jaśkiewicz w wadze 70 kg. wygrywając 3 walki, w tej samej wadze 5 miejsce zajęła Ala Dudek też wygrała 3 walki. W wadze 63 kg. Ola Butlewska i Basia Fałtynowicz zajęły piąte miejsca, też wygrały po 3 walki.Nie wyszedł występ naszym chłopcom z wagi 73 kg. Jędrzej Stecki zajął 7 miejsce wygrywając 3 walki, Cezary Tchórzewski wygrał 2 walki, ale trzecią przegrał i odpadł z turnieju, Wktor Kumidor wygrał 1 i przegrał 2 walki.
Nie ma co załamywać się za rok wszyscy jeszcze są juniorami i wyniki na pewno będą lepsze.

Bardzo dobry występ Juniorów w Pucharze Polski w Luboniu

Bardzo dobrze wystartowali Nasi juniorzy w PP w Luboniu.
Na najwyższym stopniu podium stanął Cezary Tchórzewski, wygrywając 4 walki, w finale z kolegą klubowym Jędrzejem Steckim, który wcześniej wygrał cztery walki i zajął 2 miejsce, w tej wadze startował jeszcze Wiktor Kumidor – wygrał 1 i przegrał 1 walkę.
Dziewczyny też zdobyły 2 medale – Ola Butlewska w nowej wadze 63 kg. wygrała 3 walki, a następnie w finale przegrała  i zajęła 2 miejsce, w tej samej wadze Basia Fałtynowicz zajęła 3 miejsce. W wadze 70 kg. Ala Dudek zajęła 7 miejsce, a Julia Jaśkiewicz po kontuzji i długim leczeniu stoczyła 2 walki, przegrała je, ale mamy nadzieje że następne zawody wyjdą lepiej.

Karolina Tałach 5 i 7 w Pucharach Świata

Karolina Tałach nie może zdobyć medalu na PŚ, w Pradze zajęła 7 miejsce, a w Casablance 5 miejsce.
miejmy nadzieje że zwyżkowe zdobywanie miejsc wejdzie jej w krew i na Mistrzostwach Europy w Warszawie zdobędzie medal.

Karolina Tałach 7 w Pucharze Świata

Karolina Tałach wystartowała w Pucharze Świata Seniorek w Oberwart w Austrii.
Pierwszą walkę wygrała z zawodniczką z Maroka na 3 kary, drugą walkę miała z zawodniczką z Austrii, wygrała ją na ipon przez rzut, następnie prowadząc na wazari z Brazylijką, niestety w końcówce walki pozwoliła  wyrównać, a w dogrywce przegrała na karę, kolejną wajkę niestety przegrała z Francuzką na ipon i zajęła 7 miejsce.

Nasze dzieci na zimowisku

Zakończyły się ferie, nasze dzieci spędziły je czynnie na macie, basenie, lodowisku, w papugarni lub w kinie.

Puchar Polski Seniorek i Seniorów

W Pucharze Polski Seniorów wystartowało dziewięciu naszych zawodników, najlepsze miejsce zajął Tomasz Tałach +100kg wygrywając swoją kategorie wagową, w finale walczył ze swoim kolegą Klubowym Damianem Nasiadko, który zajął 2 miejsce. Drugie miejsce zajęła także Karolina Tałach w 63kg, W wadze 70kg zadebiutowała Alicja Dudek która zajęła 5 miejsce.

Przekaż 1 % na JUDO

Przekaż 1 % z podatku na dzieci trenujące w naszej sekcji JUDO

Nr KRS 0000203912

W Baltic Judo Cup z medalami.

W Międzynarodowym Turnieju w Gdyni najlepiej zaprezentował się Czarek Tchórzewski w grupie juniorów w wadze 73 kg. wygrał najpierw 3 walki, a następnie w finale zwyciężył z kolegą Klubowym Jędrzejem Steckim i zajął pierwsze miejsce. Stecki natomiast wcześniej wygrał 3 walki i zajął drugie miejsce. W tej grupie wiekowej w wadze 63 kg. trzecie miejsce zdobyła Ala Dudek, wygrywając o brązowy medal z koleżanką z klubu Basią Fałtynowicz – Basia zajęła 5 miejsce, takie samo miejsce zajął Wiktor Kumidor w wadze 73 kg. w półfinale przegrał z Czarkiem i niestety o brązowy medal nieznacznie przegrał z zawodnikiem z Koszalina.
W grupie młodzieży startowało 2 zawodników z Naszego Klubu w wadze 73 kg. Tobiasz Puzyr zajął 2 miejsce, a Marcin Szymczak 3 miejsce.
W młodzikach najlepiej wystartowała Paulina Muszyńska w wadze 63 kg. – zdobyła srebrny medal, a Marysia Sywanycz w wadze 52 kg. zajęła 5 miejsce.

W Lommel – Belgia na brązowo.

W Turnieju Międzynarodowym w Lommel – Belgia wystartowali nasi Juniorzy, Juniorzy Młodsi i Młodzicy.
Zdobyliśmy cztery brązowe medale i jedno piąte miejsce. Pierwszego dnia 3 brązowe medale zdobyli Basia Fałtynowicz 63 kg, Ola Butlewska 57 kg i Wiktor Kumidor 73 kg, wszyscy przegrali swoje walki o finał z późniejszymi zwycięzcami , medale zdobyli w Jun. Mł. Drugiego dnia w Juniorach o brązowy krążek postarał się Jędrek Stecki, a piąte miejsce w Młodzikach zajął Michał Jędrzejewski w wadze 66 kg.

Seniorzy wywalczyli 3 medale na Mistrzostwach Polski w Katowicach.

W Katowicach odbyły się MP Seniorów w Judo, najlepiej wystartowała Karolina Tałach w wadze 63kg zajęła 2 miejsce – wygrywając 3 walki, w finale z A. Ozdobą niestety po własnym błędzie, prowadząc
   w karach 2 do 1, wykonała niepotrzebnie zły atak i dostała 2 karę, w dogrywce spadła na yuko i złoty medal przepadł.
   Drugie miejsce zajął także Tomek Tałach w wadze +100kg wygrał 2 walki i tyle samo przegrał, w finale z T. Domańskim z AZS Gdańsk, trzeci w tej wadze był Damian Nasiadko 2 walki wygrał i w półfinale przegrał z Tomkiem Tałachem (Damian startował z zapaleniem oskrzeli). Szkoda że reszta Naszych chłopców nie powalczyła – chociaż jedno 7 miejsce – dałoby Nam 2 miejsce w Lidze Indywidualno-Drużynowej,  a tak zajęliśmy miejsce czwarte.

Trzy medale w Oleśnicy.

  W Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,
   W Juniorach najlepiej powalczyła Ola Butlewska która zwyciężyła w wadze 57kg wygrywając 4 walki,
   bardzo dobry występ zaliczył Czarek Tchórzewski w wadze 73kg, wygrał 5 walk w tym 2 walki z zawodnikami z Kazachstanu, niestety w finale przegrał z trzecim Kazachem i zajął drugie miejsce.
   W Jun. Mł. trzecie miejsce zajęła Paulina Stemplewska, wygrała 3 walki z zawodniczkami wyżej notowanymi, miejmy nadzieję że Paulina się przebudziła i wyniki będą coraz lepsze.

Michał Jędrzejewski Mistrzem Polski Młodzików w Judo.

Michał potwierdził swoją klasę na MP Młodzików wygrywając 6 walk i zwyciężając w wadze 66kg. Jest to piękny sukces i miejmy nadzieje że dalej Michał rozwinie się w zawodnika klasy międzynarodowej.
  O krok od medalu była Paulina Muszyńska zajęła 5 miejsce, wygrała 2 walki, następnie niestety przegrała walki decydujące o medalu.

Michał Jędrzejewski zwyciężył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Na MMM-ce najlepiej wystartował Michał Jędrzejewski zwyciężając w wadze 66kg, trzecie miejsca zajeli Marcelina Rudzińska 70kg i Jakub Galiński +81kg, czwarta była Maria Sywanycz 48kg, piąte miejsce zajeli Maciej Moskwa i Paulina Muszyńska.

Seniorzy z szansą na medal w Lidze Indywidualno-Drużynowej

Po trzech rzutach LID nasi zawodnicy zajmują 4 miejsce drużynowo, przegrywają o 1/2 pkt z AZS Gliwice.
  Na ostatniej lidze najlepsze miejsce zajął Damian Nasiadko wygrywając w wadze +100 kg, trzecie miejsce w tej wadze zajął Tomasz Tałach.
  Dobry występ zaliczył nasz junior Cezary Tchórzewski – zajął piąte miejsce. Niestety nie powiodło się pozostałym naszym zawodnikom – Wiktor Szypowicz, Jędrzej Stecki, Tobiasz Puzyr i Michał Dudek nie wygrali walki i odpadli z turnieju.

Daria Pogorzelec zajęła 9 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro

Niestety nie udało się awansować Darii do strefy medalowej – pierwszą walkę wygrała przez 3 kary z zawodniczka z Kamerunu (trenującą na co dzień we Francji) drugą walkę przegrała w karach 2 do 1 ze swoją stałą rywalką z Niemiec Luise Malzahn i niestety odpadła z Turnieju. Miejmy nadzieję że po operacjach kolana udanie powróci na matę.

Nasi młodzi zawodnicy pokazali pazurki na Warsaw Judo Open

Bardzo dobry występ naszych zawodników !!! Najlepiej powalczyła w grupie Juniorek Alicja Dudek w wadze 63 kg, zwyciężyła z pięcioma rywalkami i zajęła 1 miejsce, w tej samej grupie wiekowej Cezary Tchórzewski w wadze 73 kg wygrał 5 walk i niestety w finale przegrał z zawodnikiem z Francji i zajął 2 miejsce. W wadze 57 kg Ola Butlewska wygrała 2 walki, następnie przegrała z Brazylijką, a w repasażach wygrała 3 walki zajmując 3 miejsce. Jędrzej Stecki w wadze 73 kg wygrał 5 walk, przegrał 2 walki i zajął 5 miejsce, w tej samej wadze startował Wiktor Kumidor który wygrał 2 walki, trzecią przegrał i odpadł z turnieju.
W grupie młodzików najlepiej wystartował Michał Jędrzejewski wygrywając 5 walk, 1 przegrał i zajął 3 miejsce, zaskoczyła nas Marcelina Rudzińska która wygrała 2 i przegrała 2 walki zajmując 5 miejsce. pozostali zawodnicy nie odnieśli większych sukcesów.

Daria Pogorzelec jedzie na Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Daria Pogorzelec po dwuletniej walce o Igrzyska udowodniła swoją wartość i mimo kontuzji wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro w sierpniu 2016.
Daria mimo problemów ze zdrowiem zajęła 12 miejsce w rankingu olimpijskim i wystartuje w Rio, trzymajmy kciuki żeby zajęła lepsze miejsce niż na ostatnich Mistrzostwach Świata – była piąta.

Dobry występ naszych seniorów w Pucharze Polski.

Nasi zawodnicy startowali w PP Seniorów w Suchym Lesie najlepiej zaprezentował się Tomasz Tałach w wadze +100kg który zajął 2 miejsce, wygrał 3 walki i niestety dwa razy uległ Kamilowi Grabowskiemu z Czarnych Bytom.
Na 3 miejscach uplasowali się
Wiktor Szypowicz waga 60kg (powrót do Klubu po latach) wygrał 2 walki i 1 przegrał,
Cezary Tchórzewski waga 73kg (pierwszy występ w tej wadze) wygrał 4 walki z wyżej notowanymi zawodnikami i 1 przegrał z utytuowanym Michałem Bartusikiem  z Rzeszowa,
Damian Nasiadko waga +100kg wygrał 3 walki, a w półfinale przegrał z kolegą klubowym Tomkiem Tałachem
startował jeszcze Tobiasz Puzyr wygrał 2 i przegrał 2 walki zajmując 9 miejsce.

Bardzo dobry występ naszych zawodników w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Opolu.

Bardzo dobry start w PP Juniorek w wykonaniu Ali Dudek i Oli Butlewskiej, pierwsza z nich wygrała 5 walk w wadze 63kg, a druga 4 walki w wadze 57kg i zajęły pierwsze miejsca.
         Bardzo udany start zaliczył także Czarek Tchórzewski w wadze 66kg – wygrał 3 walki i też stanął na najwyższym stopniu podium.
         W tych zawodach wystartował jeszcze Jędrek Stecki wygrał 2 i przegrał 2 walki, ale jest to jego pierwszy start po kontuzji.

Michał Jędrzejewski znowu drugi w Pucharze Polski Młodzików.

Super występ Michała w Pucharze Polski Młodzików, wygrał 3 walki, niestety w finale przegrał z Krystianem Perchun ze Startu Strzegom i zajął drugie miejsce.
w Łodzi startowali jeszcze Maria Sywanycz, Veronica D’ambrosio, Paulina Muszyńska, Marcelina Rudzińska, Kacper Maliborski, Bartek Mazurkiewicz i Kuba Galiński – niestety nie udało się Im przebrnąć eliminacji.