Aktualności

Group 2

15 maja w nocy zmarł Ryszard Zieniawa „Mistrz”.  Ryszard Zieniawa był zawodnikiem Zrywu Gdańsk (1956-1957), Spójni Gdańsk (1958-1959) i Wybrzeża Gdańsk (od 1959). W swojej karierze zawodniczej zdobył 11 tytułów mistrza Polski. Wychowankowie „Mistrza” zdobyli niezliczone medale w mistrzostwach Polski, Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich.  Zawodnikami byli m.in. Jan Okrój, Czesław Kur, Antoni Reiter, Janusz Pawłowski.

W latach 1959-1964 i 1980-1991 był trenerem reprezentacji Polski, z którą największy sukces odniósł na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu (1988), gdzie Waldemar Legień zdobył złoty, a Janusz Pawłowski srebrny medal. Osiągnięcia te przyniosły mu zwycięstwo w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego trenera roku 1988.

W latach 1957-1976 i 1988-1994 był członkiem zarządu Polskiego Związku Judo.

Założył i prowadził klub UKS Budokan Gdańsk

W 2010 został uhonorowany miejscem w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Posiadał stopień mistrzowski 9 DAN w judo.

W naszej pamięci pozostaną wspomnienia długoletniej współpracy  i wdzięczność, że dane nam było go spotkać na swojej drodze.

Trenerzy, zawodnicy, Zarząd Klubu składają rodzinie i bliskim wyrazy szczerego współczucia i żalu.

 

Informacje o dacie pogrzebu podamy w późniejszym terminie.

Group 4

Z największym smutkiem i bólem żegnamy Trenera Macieja Krysiuka, który odszedł  od nas wczoraj, 14 maja.

Urodził się w Łodzi 23.02.1951. Był absolwentem AWF w Gdańsku. Swoją przygodę  z judo rozpoczął na matach GKS Wybrzeże Gdańsk w 1965 roku, a jego pierwszym trenerem był Ryszard Zieniawa. Posiadał stopień mistrzowski 4 DAN.

Był trenerem GKS Wybrzeże Gdańsk, AZS-AWFiS Gdańsk oraz Budokan De la Salle Gdańsk.

Jako trener GKS Wybrzeża Gdańsk zdobył III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 1982 roku, a 3 lata później również drużynowo wywalczył srebrny medal. Był trenerem między innymi takich zawodników jak Janusz Pawłowski, Jarosław Brawata czy Edmund Schulz.

Całe życie związany był z judo i wychowaniem młodzieży. Był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole im. Św Jana de la Salle. W latach 90 wraz z Ryszardem Zieniawą założył klub UKS Budokan De la Salle Gdańsk, w którym był prezesem oraz pierwszym trenerem sekcji judo.

Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

 

Pogrzeb odbędzie się 20 maja ( środa ) o godzinie 11 na cmentarzu Srebrzysko. 

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą trenerzy wraz z całym zarządem klubu

1%

Przekaż 1 % z podatku na dzieci trenujące w naszej sekcji JUDO

Nr KRS 0000203912

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Oleśnicy

Trzecie miejsce Pauliny Muszyńskiej 70kg (2:1), Paulinka musi uwierzyć bardziej w siebie bo może być jeszcze lepiej, Marysia Sywanycz 57kg wygrała pierwszą walkę i niestety do następnych nie wyszła, coś się stało z żołądkiem.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu

Dobry występ Naszych dziewczynek, zajęły drugie miejsca, Marysia Sywanycz 57kg (2:1) i Paulina Muszyńska 70kg (3:1), dziewczyny robią postęp, ale pracy jeszcze dużo.

Mistrzostwa Świata Wojska w Wuhan

Karolina Tałach-Gast i Daria Pogorzelec na 5 miejscach – szkoda medalu w przypadku Darii bo to co wymyślił sędzia Niemiecki to jest kary godne, złamał kilka regulaminów i medalu nie ma, Karolina walczyła nieźle, ale trochę zabrakło, za to w drużynie dziewczyny zdobyły po dobrych walkach brązowy medal.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Rybniku

Pięć medali Naszych zawodników – złoto (już dziesiąte) zdobyła Daria Pogorzelec 70kg (4:0) trochę była usztywniona, ale wygrała zdecydowanie, srebrny medal zdobyła Karolina Tałach-Gast 63kg (2:1) dwie walki wygrała zdecydowanie, w finale przegrała na kary które sędziowie rozdawali bez sęsu.

Trzy brązowe medale zdobyli – Julka Jaśkiewicz 78kg (2:1) to jej pierwszy medal w seniorkach, myślę że nie ostatni, w ogóle bardzo udany rok Julki, w wadze ciężkiej 2 medale – Damian Nasiadko (2:1) i Tomasz Tałach (2:1), oraz Basia Fałtynowicz 70kg (2:2) zajęła 5 miejsce, to progres rok wcześniej była 7, to może za rok medal.

Puchar Europy Seniorek w Bratysławie

Nasze dziewczyny bez medalu, ale po dobrych i słabych walkach.

Julka Jaśkiewicz 78kg (2:2) zajęła 5 miejsce w pierwszej walce miała mocną Węgierkę Salanki i po dobrej walce wygrała na ipon, niestety w półfinale i w walce o brąz nie wytrzymała ciśnienia i przegrała bez walki.

Basia Fałtynowicz 70kg (1:2) też zajęła 5 miejsce, walczyła dzielnie, w wadze 63kg (2:2) walczyła Ania Isenko, musi zapanować nad własnymi emocjami, bo powinna wygrać więcej.

Akademickie Mistrzostwa Europy Seniorów

Bardzo dobry występ zanotowała Julka Jaśkiewicz 78kg (2:1) wygrała zdecydowanie 2 walki, a w finale przegrała z mocną zawodniczką z Portugali.

Grand Prix Seniorek w Zagrzebiu

Daria Pogorzelec 70kg zajęła 7 miejsce, brakuje jeszcze chociaż 2 medalowych wyników do zakwalifikowania się na Igrzyska w Tokio.

Mistrzostwa Europy Kadetów w Warszawie

Bardzo dobre walki Michała Jędrzejewskiego 90kg i piąte miejsce – przed zawodami ten wynik byśmy wzięli w ciemno, jednak po walkach szkoda bo można się było pokusić o medal, Michał wygrał z mocniejszym Gruzinem w repasażach, w walce o brąz przegrał z drugim Gruzinem – trochę zabrakło sił, ale wynik rewelacyjny.

Igrzyska Europejskie Seniorek w Mińsku

Igrzyska Europejskie Seniorek w Mińsku wielka Impreza i Nasze dziewczyny tuż za podium Karolina Tałach-Gast 63kg i Daria Pogorzelec 70kg zajęły piąte miejsca, walczyły dobrze, wygrały po trzy walki, ale trochę zabrakło do medalu.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Gdańsku

Nasze dziewczynki troszkę do tyłu, chociaż Paulinka Muszyńska 70kg wygrała 2 i przegrała 2 walki, niestety waga zadecydowała i zamiast 2 to 4 miejsce, Marysia Sywanycz 57kg (2:2) się spaliła, piąte miejsce jak na nią to trochę za mało.

Puchar Polski Juniorów w Gdańsku

Michał Jędrzejewski wystartował w Juniorach i wygrał 90kg (5:0) to dobra prognoza na przyszłość, nie zawiodła Julka Jaśkiewicz 78kg wygrała 4 walki i zajęła pierwsze miejsce, trzecie miejsce w wadze 70 kg zajęła Basia Fałtynowicz (2:1)

Puchar Polski Seniorów w Pile

Tym razem start bez Naszych gwiazd, ale wyniki są – na drugich miejscach uplasowali się Julka Jaśkiewicz 78kg (1:1) i Damian Nasiadko +100kg (3:1), trzecie miejsca zajęli Ania Isenko 63kg (2:1), Basia Fałtynowicz 70kg (3:1) i Michał Dudek +100kg (2:2). Nie startowała Ola Butlewska, niestety noga operowana, miejmy nadzieje że szybko wróci na matę.

Mistrzostwa Polski Młodzieży w Kątach Wrocławskich

Srebrny medal Jędrka Steckiego 73kg (3:1) to bardzo dobry wynik, trochę szkoda walki finałowej bo Jędrek wcześniej na Mistrzostwach Akademickich z Patrykiem Walczyk wygrał, będzie czas na rewanż.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Chęcinach

Super występ Marysi Sywanycz 57kg (5:0) i Michała Jędrzejewskiego 90kg (4:0), wygrali wszystkie walki i zostali Mistrzami Polski, cieszą bardzo dobre walki Marysi, wszystkie wygrała na ipon w bardzo dobrym stylu. Michał był troszkę spięty, ale też wygrał wszystkie walki przed czasem. Paulina Muszyńska 70kg (2:2) zajęła 5 miejsce, walkę o brązowy medal przegrała dopiero po ponad 8 minutach walki – szkoda, ale też należy pochwalić.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu

Bardzo dobry występ Michała Jędrzejewskiego 90kg (4:0), dobre walki przed MP – ważne żeby się nie spalił.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Poznaniu

Bardzo dobry występ Julki Jaśkiewicz 78kg (4:0) nowa waga i Mistrzostwo – super, brązowy medal zdobyła Basia Fałtynowicz 70kg (3:1), szkoda trochę walki półfinałowej, ale przegrała z Mistrzynią, niestety Ola Butlewska w drugiej walce (pierwszą wygrała) odniosła kontuzję kolana i nie mogła walczyć dalej. W wadze 81kg startował Wiktor Kumidor niestety w repasażach sędziowie orzekli ipon dla Wiktora i tak było, ale po 20 minutach ogłosili że został zdyskfalifikowany – decyzja ta to skandal – niestety !!

Puchar Polski Juniorów w Trzciance

Zmiana kategorii wagowej i od razu zwycięstwo Julki Jaśkiewicz 78kg (4:0) – to jej waga, pierwsze miejsce zajęła także Basia Fałtynowicz 63kg (3:0) w finale pokonała swoją koleżankę klubową Ole Butlewską (2:1)

Pierwsza odsłona w tym roku

Puchar Polski Seniorów w Sobótce

Bardzo dobry występ Naszych zawodników w pierwszych zawodach w tym roku,

Zwyciężyliśmy w klasyfikacji medalowej i punktowej.

Karolina Tałach 63kg (3:0), Daria Pogorzelec 70kg (3:0) i Tomasz Tałach +100kg (4:0) wygrali swoje kategorie wagowe, w wadze ciężkiej mężczyzn w finale z Tomkiem walczył Damian Nasiadko (3:1) no któryś z nich musiał wygrać, z kolei piąte miejsca zajęły Ania Isenko 63kg (1:2) i Julka Jaśkiewicz 70kg (1:2). Chyba to ostatni start Julki w tej wadze, trzeba iść wyżej.

Za chwile Święta i Nowy Rok – zawodnicy trochę odpoczną

Puchar Polski Juniorek w Oleśnicy

Dziewczyny na podium – Julka Jaśkiewicz 78kg zajęła 2 miejsce (3:1), a Ola Butlewska 63kg 3 miejsce (3:1) Bardzo dobre walki stoczyła Julka, niestety w finale trochę się rozkojarzyła.

Puchar Polski J. Młodszych w Oleśnicy

Michał Jędrzejewski tym razem zajął 2 miejsce (3:1) w finale przegrał z zawodnikiem z Lemura Warszawa – wpadki zdarzają się najlepszym, nasze jeszcze w tym roku młodziczki tuż za podium – Marysia Sywanycz zajęła 5 lokatę (2:2), a Paulina Muszyńska 7 miejsce (1:2) będzie lepiej.

Puchar Polski J. Młodszych w Bytomiu

Michał Jędrzejewski nowa waga 81kg i zdecydowane zwycięstwo (5:0), bardzo dobry występ Michała gdzie w półfinale i finale pokonał kolegów z trójmiasta kolejno Dawida Mechowskiego z Conrada Gdańsk i Dmitryja Janczylika z Galeonu Gdynia.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Rybniku

Paulina Muszyńska Mistrzynią Polski w wadze 70kg (4:0) super występ Pauliny, w wadze 57 kg 5 miejsce zajęła Marysia Sywanycz (2:2) szkoda bo Paulinę stać na dużo dużo więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Warszawie

NASZE Gwiazdy świecą na złoto, Karolina Tałach 63kg 4:0 (walki wygrane:przegrane) i Daria Pogorzelec 70kg 3:0 zdobyły złote medale – super, w wadze Karoliny Ola Butlewska (4:1) po ciężkich bojach zdobyła brązowy medal co jest olbrzymim wyczynem, w ciężkiej wadze brązowy medal w bratobójczej walce z Damianem Nasiadko 5 miejsce (1:2), zdobył Tomek Tałach (2:1), w wadze Darii 70kg 5 miejsce zajęła Julia Jaśkiewicz (1:2) liczymy na więcej, 7 miejsce w wadze 73kg zajął Wiktor Kumidor (3:2) ma chłopak możliwości !!

Puchar Polski Juniorów w Gdyni

Bardzo dobry występ naszych juniorów – Ola Butlewska wygrała w wadze 63 kg, w tej samej wadze Basia Fałtynowicz była druga, wagę 70 kg wygrała zdecydowanie Julka Jaśkiewicz, w tej samej wadze 3 miejsce zajęła Ala Dudek, w wadze 73kg Wiktor Kumidor zajął 3 miejsce, co nie jest szczytem jego możliwości

Puchar Polski J. Młodszych w Gdyni

Michał Jędrzejewski wrócił do dobrych walk w wadze 73 kg wygrał 4 walki i zajął 1 miejsce, dobre walki stoczyła Paulina Muszyńska 70kg wygrała 4 walki, ale niestety w finale przegrała z Julią Gut z którą wcześniej w grupie wygrała i zajęła 2 miejsce, w wadze 66kg Dawid Lewandowski wygrał 3 i przegrał 1 walkę zajmując 3miejsce – stać Go na wiele tylko trzeba popracować, 5 miejsca zajęli Paulina Stemplewska 63kg i Daniel Świtalski 81kg oboje wygrali 1 i przegrali 2 walki

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pile

Niestety nasz faworyt do medalu Michał Jędrzejewski się „spalił” co prawda wygrał 2 walki, ale też 2 przegrał i zajął 7 miejsce – tak się zdarza, w przyszłości na pewno będzie lepiej.

Startował też Patryk Stemplewski 60kg też wygrał 2 i przegrał 2 walki, ale zajął 9 miejsce

Puchar Polski Seniorów w Oleśnicy

Bardzo dobry występ naszych zawodników, zacięte walki Oli Butlewskiej 63kg, wygrała 4 walki i zajęła 1 miejsce, 1 miejsce też zdobył Tomasz Tałach +100kg – super, w tej samej wadze Damian Nasiadko był trzeci, Jasiu Cichowski piąty, a Michał Dudek siódmy – nasza waga.

Trzecie miejsca też zajęły Basia Fałtynowicz 63kg, Julka Jaśkiewicz i Ala Dudek obie 70kg, Ania Isenko zajęła 5 miejsce w wadze 63 kg, kolejna nasza waga.

Mistrzostwa Polski Młodzieży w Pile

Michał Dudek po raz kolejny Mistrzem Polski w wadze +100kg, Michał teraz trzeba będzie zdobywać medale w Seniorach – stać Cie na to.

Ania Isenko zajęła 5 miejsce 63kg, niestety decyzje sędziów w jej walce były totalnie niezrozumiałe, Ania mogła zdobyć nawet złoty medal.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szczyrku

Znowu Michał Jędrzejewski 73kg na podium, tym razem zajął 3 miejsce, w wadze 60kg 3 miejsce zajął Patryk Stemplewski, dla Mnie nie jest to niespodzianka, stać jego na wiele, o ile weźmie się do pracy.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Poznaniu

Bardzo dobre walki stoczył Michał Jędrzejewski 73kg i zajął 2 miejsce, to na pewno zawodnik z którego będziemy mieli dużo zadowolenia.

Paulina Muszyńska 70kg zajęła 5 miejsce, ale to jeszcze młodziczka Marysia Sywanycz 57kg i Paulina Stemplewska 63kg zajęły 7 miejsca, ta pierwsza to też jeszcze młodziczka.

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Bytomiu

Liczyliśmy na tych zawodach na więcej medali, ale trzeba się cieszyć z tego co osiągnęliśmy,

Więc Ola Butlewska 63kg, bardzo dobry występ i zdobyty srebrny medal, dopiero w finale Ola przegrała z V- ce Mistrzynią Świata Kadetek Natalia Kropską, w tej samej wadze Basia Fałtynowicz po dobrych walkach zdobyła brązowy medal. Szkoda walki Wiktora Kumidor 73kg o brązowy medal, którą niestety przegrał i zajął 5 miejsce, Mistrzem Polski w tej wadze został nasz wychowanek Cezary Tchórzewski który studiuje w Katowicach i reprezentuje teraz AZS Katowice.

Siódme miejsca w wadze 70kg zajęły Ala Dudek i Julka Jaśkiewicz, właśnie w tej wadze liczyliśmy na więcej, ale myślę że dziewczyny odgryzą się rywalkom za chwilę.

Puchar Świata Kobiet w Warszawie

Bardzo dobry występ zaliczyły nasze zawodniczki na Pucharze Świata w Warszawie, zajmując dwa trzecie miejsca.
Karolina Tałach 63 kg 4 walki, przegrała jedną, a Daria Pogorzelec 70 kg wygrała 3 walki , przegrała też jedną.
Dziewczyny stoczyły dobre walki, ale najważniejsze że to nie jest ich szczyt możliwości.

Puchar Polski Juniorów w Warszawie

Na pucharze Polski Juniorów dwa 3 miejsca zdobyli – Basia Fałtynowicz 63 kg i Wiktor Kumidor 73 kg, Basia potwierdziła że należy do czołówki Krajowej w tej wadze, cieszy też 3 miejsce Wiktora, który jak uwierzy w Siebie, to może wygrać walki z bardzo dobrymi zawodnikami.

Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle

W Mysiadle odbył się pierwszy PP Seniorów i pierwszy start Darii Pogorzelec po wyleczeniu kontuzji od Igrzysk Olimpijskich i w nowej wadze 70 kg.
Daria pokonała wszystkie rywalki i zajęła 1 miejsce, przyszło jej to z niemałym trudem, widać było jej straszne usztywnienie – nic dziwnego.
Drugie miejsce zajął Tomasz Tałach w wadze +100 kg i dwa trzecie miejsca Karoliny Tałach 63 kg i Julii Jaśkiewicz 70 kg, piąte miejsce zajął Michał Dudek +100 kg.

Ferie na sportowo

Nasze dzieci czynnie spędzili ferie od rana do popołudnia na macie, basenie, łyżwach, jumpcity czy w kinie.
Na przyszłość zapraszamy też dzieci z poza Klubu.
Obóz wakacyjny także organizujemy dla dzieci z poza Klubu.

Puchar świata dla Karoliny Tałach

W Odivelas w Portugalii odbył się Puchar Świata, bardzo dobry start zaliczyła Karolina Tałach 63 kg wygrywając 4 walki, z 2 Hiszpankami, Japonką i Australijką.
Pierwszą walkę wygrała na wazari, pozostałe na ipon. Jest to super wejście w ten sezon.
Gratulacje!!!

Baltic Judo Cup

Znowu Czarek Tchórzewski najlepszy – bezkonkurencyjny w wadze 73 kg, w tej samej wadze wreszcie pokazał się z bardzo dobrej strony Wiktor Kumidor, zajął 3 miejsce wygrywając walki na ippon.
Drugie miejsce zajęła Ola Butlewska 63 kg, szkoda że walka finałowa była krótka. w juniorkach młodszych wystartowały nasze młodziczki i z dobrym skutkiem, Paulina Muszyńska zajęła 3 miejsce a Marysia Sywanycz była 7.

Mistrzostwa Polski Młodzików

Na MP Młodziczek brązowy medal zdobyła Paulina Muszyńska 70 kg, szkoda ze po 2 wygranych walkach Marysia Sywanycz 52 kg dwie następne przegrała i zajęła 9 miejsce.

Warsaw Open

W Warszawie bezkonkurencyjny był Czarek Tchórzewski 73 kg wygrał 6 walk i zajął 1 miejsce, na 3 miejscu uplasowała się Ola Butlewska 63 kg. Z dobrej strony zaprezentowały się Nasze młodziczki Paulina Muszyńska 70 kg i Marysia Sywanycz 52 kg – zajęły 7 miejsca.

Mistrzostwa Polski Seniorów

Na Mistrzostwa Seniorów jechaliśmy z dużymi apetytami na złote medale jeśli chodzi o klan Tałachów, niestety Karolina 63 kg Tomek +100 kg zdobyli brązowe medale. Bardzo dobrze zaprezentowała się Ola Butlewska w wadze 63 kg, zajęła 5 miejsce przegrywając walkę o brąz z Karoliną Tałach, piąte miejsce zajął także Michał Dudek +100 kg, a na 7 miejscach uplasowali się Basia Fałtynowicz 63 kg i Filip Puzyr 81 kg.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W Koszalinie odbyła się MMM, z Naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Marysia Sywanycz – zajęła 2 miejsce w wadze 52 kg, trzecie miejsca zajęły Paulina Muszyńska 70 kg i Marcelina Rudzińska 63 kg.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Budapeszcie

Budapeszcie startowała Karolina Tałach, pierwszą walkę wygrała z Kazaszką Umiraliyevą, najpierw rzuciła na wazari, następnie założyła skuteczne trzymanie.
Drugą walkę niestety przegrała z Angielką Livesey Amy na ippon i odpadła z turnieju.

Wakacje na sportowo

Obóz sportowy w Stężycy dudnił życiem na macie i poza nią!!!

Super występ w Pucharze Polski Seniorów w Luboniu

Bardzo dobry występ Naszych zawodników w PP Seniorów w Luboniu.
Pierwsze miejsca zajęli Anna Isenko w wadze 63 kg. walki 4-1 i Damian Nasiadko w +100 kg walki 5-0
Drugie miejsce zajęła Julia Jaśkiewicz w 70 kg. walki 3-2, a na trzecich miejscach uplasowali się Cezary Tchórzewski 73 kg. walki 5-1 i Michał Dudek +100 kg. walki 3-1
Cieszy ta zdobycz medalowa tym bardziej że czworo z nich to jeszcze młodzież lub juniorzy.

2 złote medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Dwa złote medale zdobyli Nasi zawodnicy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Judo.
Ania Isenko w wadze 63 kg. wygrała 3 walki i zdobyła złoto dla Naszego Klubu, rok wstecz startowała w barwach AZS AWFiS Gdańsk.
drugi złoty medal zdobył Michał Dudek w wadze +100 kg., też wygrał 3 walki.
Wystartowało jeszcze dwóch Naszych zawodników – Tobiasz Puzyr w wadze 73 kg. 2 walki wygrał i tyle samo przegrał zajmując piąte miejsce, w wadze 90 kg. wystartował Adam Barczyński który także wygrał 2 i przegrał 2 walki i zajął 5 miejsce.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że nasz wieloletni zawodnik Robert Zalewski uległ tragicznemu wypadkowi w pracy. Niestety, po kilku dniach walki o życie, we wtorek 25 kwietnia zmarł.
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny składają Zarząd, Zawodnicy, Działacze, Rodzice.

Mistrzostwa Polski Juniorów

Niestety na MP Juniorów zdobyliśmy tylko 1 medal, a apetyty były dużo większe. Medal zdobyła Julka Jaśkiewicz w wadze 70 kg. wygrywając 3 walki, w tej samej wadze 5 miejsce zajęła Ala Dudek też wygrała 3 walki. W wadze 63 kg. Ola Butlewska i Basia Fałtynowicz zajęły piąte miejsca, też wygrały po 3 walki.Nie wyszedł występ naszym chłopcom z wagi 73 kg. Jędrzej Stecki zajął 7 miejsce wygrywając 3 walki, Cezary Tchórzewski wygrał 2 walki, ale trzecią przegrał i odpadł z turnieju, Wktor Kumidor wygrał 1 i przegrał 2 walki.
Nie ma co załamywać się za rok wszyscy jeszcze są juniorami i wyniki na pewno będą lepsze.

Bardzo dobry występ Juniorów w Pucharze Polski w Luboniu

Bardzo dobrze wystartowali Nasi juniorzy w PP w Luboniu.
Na najwyższym stopniu podium stanął Cezary Tchórzewski, wygrywając 4 walki, w finale z kolegą klubowym Jędrzejem Steckim, który wcześniej wygrał cztery walki i zajął 2 miejsce, w tej wadze startował jeszcze Wiktor Kumidor – wygrał 1 i przegrał 1 walkę.
Dziewczyny też zdobyły 2 medale – Ola Butlewska w nowej wadze 63 kg. wygrała 3 walki, a następnie w finale przegrała  i zajęła 2 miejsce, w tej samej wadze Basia Fałtynowicz zajęła 3 miejsce. W wadze 70 kg. Ala Dudek zajęła 7 miejsce, a Julia Jaśkiewicz po kontuzji i długim leczeniu stoczyła 2 walki, przegrała je, ale mamy nadzieje że następne zawody wyjdą lepiej.

Karolina Tałach 5 i 7 w Pucharach Świata

Karolina Tałach nie może zdobyć medalu na PŚ, w Pradze zajęła 7 miejsce, a w Casablance 5 miejsce.
miejmy nadzieje że zwyżkowe zdobywanie miejsc wejdzie jej w krew i na Mistrzostwach Europy w Warszawie zdobędzie medal.

Karolina Tałach 7 w Pucharze Świata

Karolina Tałach wystartowała w Pucharze Świata Seniorek w Oberwart w Austrii.
Pierwszą walkę wygrała z zawodniczką z Maroka na 3 kary, drugą walkę miała z zawodniczką z Austrii, wygrała ją na ipon przez rzut, następnie prowadząc na wazari z Brazylijką, niestety w końcówce walki pozwoliła  wyrównać, a w dogrywce przegrała na karę, kolejną wajkę niestety przegrała z Francuzką na ipon i zajęła 7 miejsce.

Nasze dzieci na zimowisku

Zakończyły się ferie, nasze dzieci spędziły je czynnie na macie, basenie, lodowisku, w papugarni lub w kinie.

Puchar Polski Seniorek i Seniorów

W Pucharze Polski Seniorów wystartowało dziewięciu naszych zawodników, najlepsze miejsce zajął Tomasz Tałach +100kg wygrywając swoją kategorie wagową, w finale walczył ze swoim kolegą Klubowym Damianem Nasiadko, który zajął 2 miejsce. Drugie miejsce zajęła także Karolina Tałach w 63kg, W wadze 70kg zadebiutowała Alicja Dudek która zajęła 5 miejsce.

Przekaż 1 % na JUDO

Przekaż 1 % z podatku na dzieci trenujące w naszej sekcji JUDO

Nr KRS 0000203912

W Baltic Judo Cup z medalami.

W Międzynarodowym Turnieju w Gdyni najlepiej zaprezentował się Czarek Tchórzewski w grupie juniorów w wadze 73 kg. wygrał najpierw 3 walki, a następnie w finale zwyciężył z kolegą Klubowym Jędrzejem Steckim i zajął pierwsze miejsce. Stecki natomiast wcześniej wygrał 3 walki i zajął drugie miejsce. W tej grupie wiekowej w wadze 63 kg. trzecie miejsce zdobyła Ala Dudek, wygrywając o brązowy medal z koleżanką z klubu Basią Fałtynowicz – Basia zajęła 5 miejsce, takie samo miejsce zajął Wiktor Kumidor w wadze 73 kg. w półfinale przegrał z Czarkiem i niestety o brązowy medal nieznacznie przegrał z zawodnikiem z Koszalina.
W grupie młodzieży startowało 2 zawodników z Naszego Klubu w wadze 73 kg. Tobiasz Puzyr zajął 2 miejsce, a Marcin Szymczak 3 miejsce.
W młodzikach najlepiej wystartowała Paulina Muszyńska w wadze 63 kg. – zdobyła srebrny medal, a Marysia Sywanycz w wadze 52 kg. zajęła 5 miejsce.

W Lommel – Belgia na brązowo.

W Turnieju Międzynarodowym w Lommel – Belgia wystartowali nasi Juniorzy, Juniorzy Młodsi i Młodzicy.
Zdobyliśmy cztery brązowe medale i jedno piąte miejsce. Pierwszego dnia 3 brązowe medale zdobyli Basia Fałtynowicz 63 kg, Ola Butlewska 57 kg i Wiktor Kumidor 73 kg, wszyscy przegrali swoje walki o finał z późniejszymi zwycięzcami , medale zdobyli w Jun. Mł. Drugiego dnia w Juniorach o brązowy krążek postarał się Jędrek Stecki, a piąte miejsce w Młodzikach zajął Michał Jędrzejewski w wadze 66 kg.

Seniorzy wywalczyli 3 medale na Mistrzostwach Polski w Katowicach.

W Katowicach odbyły się MP Seniorów w Judo, najlepiej wystartowała Karolina Tałach w wadze 63kg zajęła 2 miejsce – wygrywając 3 walki, w finale z A. Ozdobą niestety po własnym błędzie, prowadząc
   w karach 2 do 1, wykonała niepotrzebnie zły atak i dostała 2 karę, w dogrywce spadła na yuko i złoty medal przepadł.
   Drugie miejsce zajął także Tomek Tałach w wadze +100kg wygrał 2 walki i tyle samo przegrał, w finale z T. Domańskim z AZS Gdańsk, trzeci w tej wadze był Damian Nasiadko 2 walki wygrał i w półfinale przegrał z Tomkiem Tałachem (Damian startował z zapaleniem oskrzeli). Szkoda że reszta Naszych chłopców nie powalczyła – chociaż jedno 7 miejsce – dałoby Nam 2 miejsce w Lidze Indywidualno-Drużynowej,  a tak zajęliśmy miejsce czwarte.

Trzy medale w Oleśnicy.

  W Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,
   W Juniorach najlepiej powalczyła Ola Butlewska która zwyciężyła w wadze 57kg wygrywając 4 walki,
   bardzo dobry występ zaliczył Czarek Tchórzewski w wadze 73kg, wygrał 5 walk w tym 2 walki z zawodnikami z Kazachstanu, niestety w finale przegrał z trzecim Kazachem i zajął drugie miejsce.
   W Jun. Mł. trzecie miejsce zajęła Paulina Stemplewska, wygrała 3 walki z zawodniczkami wyżej notowanymi, miejmy nadzieję że Paulina się przebudziła i wyniki będą coraz lepsze.

Michał Jędrzejewski Mistrzem Polski Młodzików w Judo.

Michał potwierdził swoją klasę na MP Młodzików wygrywając 6 walk i zwyciężając w wadze 66kg. Jest to piękny sukces i miejmy nadzieje że dalej Michał rozwinie się w zawodnika klasy międzynarodowej.
  O krok od medalu była Paulina Muszyńska zajęła 5 miejsce, wygrała 2 walki, następnie niestety przegrała walki decydujące o medalu.

Michał Jędrzejewski zwyciężył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Na MMM-ce najlepiej wystartował Michał Jędrzejewski zwyciężając w wadze 66kg, trzecie miejsca zajeli Marcelina Rudzińska 70kg i Jakub Galiński +81kg, czwarta była Maria Sywanycz 48kg, piąte miejsce zajeli Maciej Moskwa i Paulina Muszyńska.

Seniorzy z szansą na medal w Lidze Indywidualno-Drużynowej

Po trzech rzutach LID nasi zawodnicy zajmują 4 miejsce drużynowo, przegrywają o 1/2 pkt z AZS Gliwice.
  Na ostatniej lidze najlepsze miejsce zajął Damian Nasiadko wygrywając w wadze +100 kg, trzecie miejsce w tej wadze zajął Tomasz Tałach.
  Dobry występ zaliczył nasz junior Cezary Tchórzewski – zajął piąte miejsce. Niestety nie powiodło się pozostałym naszym zawodnikom – Wiktor Szypowicz, Jędrzej Stecki, Tobiasz Puzyr i Michał Dudek nie wygrali walki i odpadli z turnieju.

Daria Pogorzelec zajęła 9 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro

Niestety nie udało się awansować Darii do strefy medalowej – pierwszą walkę wygrała przez 3 kary z zawodniczka z Kamerunu (trenującą na co dzień we Francji) drugą walkę przegrała w karach 2 do 1 ze swoją stałą rywalką z Niemiec Luise Malzahn i niestety odpadła z Turnieju. Miejmy nadzieję że po operacjach kolana udanie powróci na matę.

Nasi młodzi zawodnicy pokazali pazurki na Warsaw Judo Open

Bardzo dobry występ naszych zawodników !!! Najlepiej powalczyła w grupie Juniorek Alicja Dudek w wadze 63 kg, zwyciężyła z pięcioma rywalkami i zajęła 1 miejsce, w tej samej grupie wiekowej Cezary Tchórzewski w wadze 73 kg wygrał 5 walk i niestety w finale przegrał z zawodnikiem z Francji i zajął 2 miejsce. W wadze 57 kg Ola Butlewska wygrała 2 walki, następnie przegrała z Brazylijką, a w repasażach wygrała 3 walki zajmując 3 miejsce. Jędrzej Stecki w wadze 73 kg wygrał 5 walk, przegrał 2 walki i zajął 5 miejsce, w tej samej wadze startował Wiktor Kumidor który wygrał 2 walki, trzecią przegrał i odpadł z turnieju.
W grupie młodzików najlepiej wystartował Michał Jędrzejewski wygrywając 5 walk, 1 przegrał i zajął 3 miejsce, zaskoczyła nas Marcelina Rudzińska która wygrała 2 i przegrała 2 walki zajmując 5 miejsce. pozostali zawodnicy nie odnieśli większych sukcesów.

Daria Pogorzelec jedzie na Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Daria Pogorzelec po dwuletniej walce o Igrzyska udowodniła swoją wartość i mimo kontuzji wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro w sierpniu 2016.
Daria mimo problemów ze zdrowiem zajęła 12 miejsce w rankingu olimpijskim i wystartuje w Rio, trzymajmy kciuki żeby zajęła lepsze miejsce niż na ostatnich Mistrzostwach Świata – była piąta.

Dobry występ naszych seniorów w Pucharze Polski.

Nasi zawodnicy startowali w PP Seniorów w Suchym Lesie najlepiej zaprezentował się Tomasz Tałach w wadze +100kg który zajął 2 miejsce, wygrał 3 walki i niestety dwa razy uległ Kamilowi Grabowskiemu z Czarnych Bytom.
Na 3 miejscach uplasowali się
Wiktor Szypowicz waga 60kg (powrót do Klubu po latach) wygrał 2 walki i 1 przegrał,
Cezary Tchórzewski waga 73kg (pierwszy występ w tej wadze) wygrał 4 walki z wyżej notowanymi zawodnikami i 1 przegrał z utytuowanym Michałem Bartusikiem  z Rzeszowa,
Damian Nasiadko waga +100kg wygrał 3 walki, a w półfinale przegrał z kolegą klubowym Tomkiem Tałachem
startował jeszcze Tobiasz Puzyr wygrał 2 i przegrał 2 walki zajmując 9 miejsce.

Bardzo dobry występ naszych zawodników w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Opolu.

Bardzo dobry start w PP Juniorek w wykonaniu Ali Dudek i Oli Butlewskiej, pierwsza z nich wygrała 5 walk w wadze 63kg, a druga 4 walki w wadze 57kg i zajęły pierwsze miejsca.
         Bardzo udany start zaliczył także Czarek Tchórzewski w wadze 66kg – wygrał 3 walki i też stanął na najwyższym stopniu podium.
         W tych zawodach wystartował jeszcze Jędrek Stecki wygrał 2 i przegrał 2 walki, ale jest to jego pierwszy start po kontuzji.

Michał Jędrzejewski znowu drugi w Pucharze Polski Młodzików.

Super występ Michała w Pucharze Polski Młodzików, wygrał 3 walki, niestety w finale przegrał z Krystianem Perchun ze Startu Strzegom i zajął drugie miejsce.
w Łodzi startowali jeszcze Maria Sywanycz, Veronica D’ambrosio, Paulina Muszyńska, Marcelina Rudzińska, Kacper Maliborski, Bartek Mazurkiewicz i Kuba Galiński – niestety nie udało się Im przebrnąć eliminacji.